TOPlist

V centru Kladna došlo k výbuchu v domě, hasiče zaměstnal následný požár

V Tyršově ulici v centru Kladna byl v neděli, krátce před 21. hodinou, ohlášen na tísňovou linku výbuch a následný požár přízemí v místním domě.

Na místo vyjela jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Kladno. Vyslány byla hlídka Městské policie Kladno a OO PČR Kladno.

Jako první byli na místě kladenští strážníci, v době jejich příjezdu se již valil kouř z prvního patra budovy, přízemí bylo v plamenech. Hasiči dorazili na místo do dvou minut od vyhlášení poplachu. Velitel zásahu nechal okamžitě vyhlásit II. stupeň požárního poplachu. Plameny již tou dobou zcela pohltily přízemí a z prvního patra i ze střechy se již valil hustý dým. V okně ve vyšším patře navíc byli dva lidé, kteří se chýlili ke skoku…

Na místo postupně vyrazila další vozidla ze stanice v Kladně, povolány byly jednotky HZS ze stanic Stochov a Slaný, jednotky dobrovolných hasičů z Pcher, Brandýsku, Hřebče, Unhoště a Braškova, vyžádán byl také příjezd posádek RZP a RV ZZS Středočeského kraje. Operační středisko policie na místo vyslalo další hlídky OHS Kladno, OO PČR Kladno – město a DI PČR Kladno.

Ulici Tyršova a ulici T.G. Masaryka policisté a kladenští strážníci uzavřeli. Přistaven byl evakuační autobus HZS, ve kterém nalezli dočasné útočiště evakuovaní obyvatelé domu.

Problémy působil mráz, kvůli kterému zamrzala voda na ulici. Hasiči se tak začali „klouzat“, což jim značně komplikovalo zásah. Na místo byl povolán posypový vůz se solí. Hasiči pak pomocí lopat okolí domu posolili.

Na kladenskou stanici hasičů byla mezitím jako záloha vyslána dobrovolná jednotka ze Žiliny.

Zásah byl prováděn v dýchací technice pomocí několika vodních „C“ proudů, a to ze země i z výškové techniky. Ještě po hodině zásahu však ze střechy domu šlehaly plameny. Požár dostali hasiči pod kontrolu až po 22. hodině. Likvidaci pak mohli hasiči ohlásit v 9:00 ráno. Do okolních budov se již mohli vrátit lidé, zapojena byla elektřina.

Příčina požáru je stále v šetření, kriminalisté a vyšetřovatelé HZS pracují s několika verzemi, včetně úmyslného jednání. Výše škody byla vyčíslena na 3 milióny korun, stejná částka pak byla zásahem hasičů uchráněna.

Inzerce