TOPlist

Ustlal si na chodníku, vyzvedla si ho maminka

Na muže ležícího za deště na chodníku před rodinným domem byla upozorněna městská policie v Hradci Králové. Oznamovatel uvedl, že má vzhledem k chladnému a deštivému počasí obavu o jeho zdraví.

Hlídka městské policie spícího muže tedy probudila, i když komunikace s ním byla obtížná a bylo zjevné, že je pod vlivem alkoholu. Bez pomoci strážníků se ani neudržel na nohou.

Překvapením proto nebylo, když dechová zkouška šestapadesátiletému muži z Jaroměře prokázala 2,93 promile alkoholu. Jelikož ohrožoval své zdraví, byl k vystřízlivění převezen na protialkoholní záchytnou stanici.

Tam také skončil mladý muž, kterého o pár hodin později spatřila hlídka městské policie kymácet se v centru města. Vrávoral přes komunikaci, kde náhle zakopl a sesunul se na zem. I jeho strážníci podepřeli a postavili na nohy. Odmítl se ale podrobit dechové zkoušce i nasednout do služebního vozidla. Arogantně se navíc dovolával svého právníka a státní policie.

Na záchytce mu poté bylo prokázáno 2,73 promile alkoholu v dechu. Přesto tento osmadvacetiletý muž požádal ošetřujícího lékaře o propuštění ze záchytky. S tím lékař souhlasil, pokud si ho převezme někdo do péče. A tak mladý muž kontaktoval svoji matku. Ta souhlasila s tím, že si syna vyzvedne na záchytné stanici.

 

Inzerce