TOPlist

Ukrajinec ukradl auto, ve vedlejší ulici v něm usnul

O tom, že je zlodějina dřina, se přesvědčil Ukrajinec, který usnul v autě. Na tom by nebylo nic špatného, pokud by vůz chvíli před tím neukradl, aby se měl jak dostat do své vlasti.

Na Štědrý den v půl deváté ráno upozornil policisty na lince 158 pozorný občan, že v ulici Štíbrova spí v zaparkovaném a nastartovaném autě muž. Na místo vyjela hlídka pohotovostní motorizované jednotky, jejíž policisté následně spáče zadrželi, měli k tomu totiž hned několik důvodů. Prvním z nich bylo, že čtyřiadvacetiletý Ukrajinec spal ve vozidle, které nedlouho před tím ukradl ve vedlejší ulici a popojel s ním pouze několik desítek metrů do již zmiňované ulice Štíbrova.

Tím ale porušil zákaz řízení motorových vozidel, který má platný teprve od dvacátého prosince tohoto roku. Navíc policisté zjistili, že dotyčný řídil ukradeného Formana pod vlivem drog, což i sám přiznal a uvedl, že je konzumentem pervitinu. Dalšími důvody, proč mladík skončil na policejní služebně byly příkaz k zatčení a příkaz k zadržení, které na mladíka vydala státní zastupitelství a soudy.

Ukrajinec skončil na policejní služebně, kde s ním vyšetřovatel zahájil úkony trestného řízení pro trestné činy krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ke krádeži vozu zadržený Ukrajinec policistům uvedl, že auto odcizil proto, aby se měl jak dostat na svátky za rodinou do své vlasti.

[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce