TOPlist

Ukradli Land Rover a dále páchají trestnou činnost

Kriminalisté pátrají po neznámé dvojici ženy a muže, kteří se pohybují ve vozidle tovární značky Land Rover Range Rover, modré metalické barvy. Na základě probíhajícího vyšetřování bylo zjištěno, že tento automobil byl odcizen dne 5. září 2015 na Praze 8.

Dne 6. září 2015 přicestovala dvojice s výše uvedeným vozidlem do Berouna a u benzinové čerpací stanice v ulici Plzeňská provedl muž, který vozidlo řídil, vloupání do schránky na vysavač. Ten odstranil visací zámek petlice, poté vypáčil dvířka kasičky a odcizil drobné mince. Po celou dobu se ve vozidle na místě spolujezdce nacházela žena.

Tento případ však není jediný. Povedená dvojice stejným způsobem provedla vloupání do schránek na mince na benzinových čerpacích stanicích také v Rokycanech a v Plzni. Registrační značky, které zachytil kamerový záznam, však nepatří na vozidlo Range Rouver, jedná se o registrační značky, které byly odcizeny z jiného vozidla. Pachatelé záměrně používají jiné registrační značky a není vyloučeno, že na je na odcizeném vozidle, budou měnit.

Dvojice se může pohybovat na území celé České republiky a páchat trestnou činnost. Jakékoliv poznatky vedoucí k jejich ztotožnění přivítají policisté na lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně. Zároveň nevylučují, že již v tuto dobu může být poškozených daleko víc. Ti by měli tuto skutečnost také oznámit.

 

nprap. Marcela Pučelíková
tisková mluvčí
PČR Beroun

Inzerce