TOPlist

Ujíždějící zdrogovaný řidič se zákazem řízení a příkazem k zatčení daleko nedojel

Policisté z pražské pohotovostní motorizované jednotky si v neděli krátce po deváté hodině na Střížkovské ulici povšimli vozidla tovární značky Peugeot, jehož řidiče se rozhodli zastavit a zkontrolovat. Krom toho, že byl řidič značně nervózní, tak policistům předložil doklady s fotografií jiné osoby. Policisté tedy okamžitě pojali podezření, že doklady patří jiné osobě. Během tohoto zjištění však řidič sešlápl plyn a začal ujíždět. Jeden z policistů se ještě snažil řidiče vytáhnout z vozidla otevřenými dveřmi, to se mu však nepodařilo a řidiči se podařilo odjet.

Policisté ho proto začali pronásledovat ulicemi Vosmíkových – Chlumčanského – Krejčího – Primátorská – Zenklova – U libeňského pivovaru. Během této agresivní jízdy vjel řidič několikrát do protisměru, projel křižovatku na červený světelný signál a opakovaně jel dokonce po chodníku, přičemž ohrozil nic netušící chodce.

Téměř pětiminutová zběsilá honička skončila až na křižovatce ulic Čuprova a Prosecká, kde řidič neodhadl velikost svého vozu a snažil podjet pod dopravním ukazatelem, do kterého však narazil střechou. Následně ještě narazil do sloupu veřejného osvětlení, který ho odmrštil do svodidel. V tu chvíli „péjáci“ vyběhli z vozidla a řidiči za použití donucovacích prostředků zabránili v dalším útěku. Krom něho se uvnitř vozidla se však nacházela ještě spolujezdkyně.

V krvi měl pervitin

Policisté následně zjistili, že osmadvacetiletý řidič seděl za volantem i přesto, že měl vysloven platný zákaz řízení. Provedená orientační zkouška u něj prokázala přítomnost pervitinu a navíc na něj byl vydán příkaz k zatčení, jelikož nenastoupil výkon trestu odnětí svobody za drogovou kriminalitu. Zřejmě navíc neunikne ani podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti, jelikož spolujezdkyně během nehody utrpěla zranění. Nutno také zmínit, že se jedná o recidivistu, který byl již v minulosti desetkrát soudně trestán za majetkové delikty.

Řidič i spolujezdkyně skončili se svými zraněními v nemocnici. Muže v následujících dnech kromě nástupu trestu odnětí osobní svobody čeká také výslech, v rámci kterého budou policisté mimo jiné zjišťovat i to, jak a kde přišel k dokladům cizí osoby, kterými se policistům během kontroly prokázal.

(Honička je zaznamenána zde – pod článkem v odkazu)

por. Bc. Iveta Martínková

Inzerce