TOPlist

Ujíždějící řidič ze stříbrné Octavie neujížděl poprvé, jednou se před policisty schoval do studny

Pražským policistům tento týden ujížděl řidič stříbrné Octavie, který byl pod vlivem pervitinu, a který rozhodně neujížděl poprvé. Tentokrát ho policisté dopadli poté, co se po nehodě pokusil o útěk. Ve voze měl další dva spolucestující, i oni skončili v poutech.

Už méně se však ví, že stejná hlídka PMJ Praha, která toto vozidlo pronásledovala, už stejného řidiče honila vícekrát. V jednom případě řídil odcizené vozidlo VW Passat, se kterým ujel do Horních Počernic. Okolí Běchovic a Počernic tak bezpochyby velmi dobře zná. Pojďme si toto pronásledování po více než roce opět připomenout.

Byla sobota 5. dubna roku 2014. Hlídka PMJ Praha si všimla červeného vozidla VW Passat, které procházelo evidencí odcizených vozidel. Policisté se proto vůz pokusili zastavit, avšak řidič nedbal výzev k zastavení a začal ujíždět. V autě s ním seděli další dva lidé.

Automobil tehdy ujížděl nejen ulicemi Prahy, ale také lesem, po cyklostezkách a po polích. Policisté vůz pronásledovali v Dolních Počernicích, Běchovicích, Klánovicích, v Újezdu nad Lesy, v Zelenči a v Horních Počernicích. Na místo i tehdy vzlétl také vrtulník LS PČR.

Vůz zastavil u jednoho z rodinných domů v Horních Počernicích. Jedna osoba zůstala ve vozidle a byla na místě zadržena. Další dvě osoby, včetně řidiče, se daly okamžitě na útěk.

Na místě začal ihned operovat vrtulník LS PČR s termovizí, sjely se navíc další hlídky PMJ Praha, ale také například místního oddělení Čakovice, či MOP Horní Počernice (jezdící linku 158).

Policisté prohledali pozemek u rodinného domu, kam naposledy viděli vběhnout oba prchající muže. Jednoho z nich, spolujezdce, se policistům podařilo najít schovaného na zahradě. Po řidiči ale jako by se slehla zem.

Policisté následně zjistili, že jeden ze zadržených spolujezdců má za sebou bohatou trestní minulost, kdy se dopustil také násilných trestných činů.

Později bylo zjištěno, že se řidič před policisty schoval do studny. Tam musel vydržet více než hodinu. A právě stejný řidič ujížděl i tento týden. Poté, co „nalízal“ policistům pervitin navíc odmítl odběr biologického materiálu v nemocnici…

Inzerce