TOPlist

Ujíždějící řidič z kradené Octavie je podezřelý z obecného ohrožení

Chvíli po čtrnácté hodině si policisté pohotovostní motorizované jednotky všimli v ulici K Barrandovu v Praze tmavě modré Octavie kombi.

Youtube Video
Podívat se na video

Podle registrační značky bylo vozidlo od pátého dubna vedeno v databázích jako odcizené. Proto ho chtěli policisté zastavit a zkontrolovat.

Řidič Octavie ale pokynů policistů nedbal, začal před nimi ujíždět, honička pokračovala Radlickou ulicí, Novými Butovicemi a to až do ulice Nová Kolonie. Tam pětatřicetiletý řidič s vozidlem havaroval, načež se snažil i s dvaatřicetiletým spolujezdcem z místa utéct.

V tom jim zabránili policisté za pomoci donucovacích prostředků varovný výstřel a hrozba namířenou střelnou zbraní.

Po zadržení skončili oba muži na policejní služebně pro podezření z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci. Ujíždějící vůz ohrozil v centrálním parku v Praze 5 desítky lidí, včetně maminek s kočárky. Někteří lidé museli před autem uskakovat…

Jak policie informovala následující den, je řidič vozu stíhán pro trestné činy obecného ohrožení, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Muž má totiž vysloven zákaz řízení, jeho bratr, který s ním jel v autě, pak má blokaci řidičského oprávnění. Oba muži byli pod vlivem amfetaminu a opiátů.

Inzerce