TOPlist

Ujíždějící řidič vytlačil vestecké strážníky ze silnice, sám skončil s autem na střeše

Hlídce Obecní policie Vestec začalo v pátek večer ujíždět osobní vozidlo, které chtěli strážníci předepsaným způsobem zastavit.

Osobní vůz ujížděl vysokou rychlostí až do pražské části Písnice, kde vytlačil ze silnice vůz strážníků. Sám řidič osobního vozu prorazil zábradlí, svodidla a s vozem skončil na střeše mimo silnici. Strážníci skončili se služebním vozem Škoda Superb v křoví.

Na místo okamžitě vyrazily hlídky Místního oddělení, Obvodního oddělení, PMJ Praha, Oddělení řízení dopravy a Oddělení dopravních nehod. Povoláni byli dva psovodi PČR se služebními psy a výjezdová skupina SKPV. Pražští hasiči k nehodě vyslali dvě družstva hasičů ze stanice Modřany a družstvo s jeřábem ze stanice Petřiny. Záchranná služba na místo vyslala dvě posádky RZP a posádku RV.

V osobním voze byl zraněný muž, kterého si do své péče převzali záchranáři. Orientační dechovou zkouškou u něj bylo zjištěno, že je pod vlivem alkoholu. Jednalo se o hodnotu vyšší, než 1,6 promile. Tento muž policistům tvrdil, že si automobil pouze stopnul, že ho neřídil. Řídil prý cizí muž, který z místa nehody utekl.

Opilý muž byl převezen do nemocnice, stejně tak byl transportován do nemocnice jeden ze strážníků, který utrpěl lehčí poranění.

Psovodi společně s hasiči a policisty zahájili pátrání v okolí. Nikoho však nenalezli. Kriminalistický technik zajistil potřebné stopy a hasiči pomocí jeřábu vůz postavili zpět na kola na silnici. Pomocí jeřábu byl vyproštěn také automobil strážníků.

Silnice byla po dobu zásahu složek IZS uzavřena.

Inzerce