TOPlist

Ujíždějící kradený automobil z Německa zastavili až karlovarští policisté

V pondělí dne 24. listopadu ve večerních hodinách hlídka německé Policie provádějící na hraničním přechodu Schirnding/Pomezí nad Ohří pátrací činnost, zaregistrovala projíždějící vozidlo značky Land Rover.

Youtube Video
Podívat se na video

Policisté lustrací zjistili, že se jedná o vozidlo, které bylo téhož dne odcizeno ve Frankfurtu v Německu. Řidiče po překročení hranice do České republiky začali pronásledovat. O tomto vyrozuměli také českou Policii, která se snažila řidiče jedoucího přibližně 200 km rychlostí zastavit.

Na silnici 1/6 u benzinové čerpací stanice ve směru z Karlových Varů na Prahu, provedli policisté zátaras služebním vozidlem, neboť nebylo na místě jiným vhodným způsobem možné toto vozidlo zastavit. Řidič odcizeného vozidla bezohlednou jízdou bezprostředně ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a nehodlal zastavit.

Před zátarasem však zastavil a odmítal vozidlo opustit. Policisté byli nuceni použít donucovací prostředky k rozbití bočního okénka, kterým chtěli dostat pachatele z vozidla. Ten poté raději vozidlo dobrovolně opustil a následně byl zadržen. Při tomto manévru došlo k poškození služebního vozidla Policie.

S řidičem byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu a na přítomnost drog s negativním výsledkem. Hodnota odcizeného vozidla se pohybuje kolem 40 tisíc Euro.

Inzerce