TOPlist

Uherskohradišťsko: z peněžního ústavu na záchytku

Agresivní a opilý muž skončil na záchytce.
Včera odpoledne vyjížděli policisté do peněžního ústavu v Uherském Hradišti. Ten totiž navštívil padesátiletý muž, který se choval agresivně a byl opilý.
Muž přistoupil k přepážce s požadavkem vyplacení finanční částky. Žena za přepážkou mu ale sdělila, že to není možné z důvodu obstavení jeho účtu exekucí. Muž se začal rozčilovat a křičet. Své agresivní chování završil větou „tu bloncku postřílím i s děckama“, což vzbudilo v úřednici obavu a strach, že svou výhružku splní. Proto okamžitě zavolala na policii. Muž mezitím peněžní ústav opustil.

Zadrželi ho před domem

Policejní hlídky po něm pátraly v Uherském Hradišti a v blízkém okolí. Zanedlouho muže zadrželi přímo před jeho domem. V policejním doprovodu putoval na služebnu, kde s ním byla provedena dechová zkouška a nezbytné úkony. V jeho dechu policisté naměřili přes dvě promile alkoholu. Ještě ten večer byl po lékařském vyšetření převezen do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Případ je nyní šetřen jako přestupek proti občanskému soužití. Za ten mu hrozí až dvacetitisícová pokuta.

por. Bc. Milena Šabatová

Inzerce