TOPlist

Uherskohradišťsko: na služebně skončilo 5 fanoušků fotbalového utkání

Více jak stovka policistů a dvě desítky strážníků městské policie se zapojily do sobotního bezpečnostního opatření v souvislosti s rizikovým fotbalovým utkáním mezi celky 1. FC Slovácko Uherské Hradiště a FC Fastav Zlín. Čtyři osoby policisté zajistili pro přestupky na úseku veřejného pořádku a jednoho fanouška zadrželi pro podezření z trestného činu výtržnictví.

Zajištěn před příchodem na stadion

Tři fanoušky Zlína a jednoho příznivce týmu Slovácka zajistili policisté pro porušení veřejného pořádku ještě před příchodem na fotbalový stadion. K zajištění i s použitím donucovacích prostředků museli policisté přistoupit při hromadném pochodu zlínských fanoušků, kteří přijeli do Uherského Hradiště vlakem a dali si sraz na náměstí, odkud šli společně na fotbalový stadion. Během cesty došlo k drobným potyčkám mezi příznivci Zlína a fanoušky Slovácka, které si vyžádaly zásah policistů.

Vběhl na hrací plochu

Z trestného činu výtržnictví je podezřelý dvaadvacetiletý fanoušek Zlína, který vběhl po prvním poločase na hrací plochu a navíc ještě předtím zapálil v kotli hostujících fanoušků světlici, od které začala hořet plachta, již museli pracovníci bezpečnostní agentury ze sektoru hostů odklidit.

Zapálili dělobuchy i dýmovnice

Jak fanoušci hostujícího týmu, tak i fanoušci domácího celku porušili v několika případech návštěvní řád, jelikož zapálili ve svých kotlech světlice, dělobuchy a dýmovnice, a navíc házeli na hrací plochu kelímky od piva a další předměty. Utkání navštívilo 5 905 diváků, z toho 216 fanoušků hostujícího týmu.

mjr. Mgr. Lenka Javorková

Inzerce