TOPlist

Ubodal svoji sestru. Zasadil jí nožem 28 ran

Dvacet osm ran nožem zasadil svojí sestře v jejím bytě osmadvacetiletý muž ze Zlína. Žena po útoku zemřela, útočník utekl. Policistům se ho podařilo po půl hodině vypátrat v ulicích Zlína. Již v tento týden v pondělí ho obvinili krajští kriminalisté z vraždy. V úterý byl pak podán podnět na návrh na vzetí do vazby obviněného.

Nešťastné nedělní ráno

V neděli krátce po desáté hodině dopoledne přijali policisté na operačním středisku na lince 158 oznámení, že v jednom bytě v centru Zlína dochází k fyzickému napadání ženy ze strany jejího bratra. Napadaná osmatřicetiletá žena stihla při útoku telefonicky kontaktovat své příbuzné, kteří zavolali do bytu, kde žena sama bydlí, policii. Zlínští policisté po příjezdu k bytu v prvním patře zjistili od pracovníku, kteří v domě prováděli nějaké opravy, že před chvílí viděli vyskočit z balkonu v prvním patře mladého muže. Policisté se potřebovali co nejrychleji dostat do bytu, aby zjistili, jaký je zdravotní stav napadané ženy. Jelikož na zvonění nikdo nereagoval, dostali se kolegové do bytu v prvním patře přes balkon. Po vstupu dovnitř objevili v obývacím pokoji na zemi ležet bezvládné tělo ženy. Okamžitě přivolali rychlou záchrannou službu, jejíž lékařka už mohla pouze konstatovat smrt.

Ihned začalo pátrání

Policisté na operačním středisku ihned informovali všechny policejní hlídky v terénu o pátrání po muži s uvedením popisu, jenž kolegové získali od pracovníků v domě vraždy, kteří muže viděli skočit z balkonu. Po půl hodině intenzivního pátrání se jedné z hlídek podařilo podezřelého muže v ulicích Zlína najít a zadržet.

Muž trpí psychickou nemocí

Muž měl při zadržení v dechu 0,3 promile alkoholu. Prověřováním kriminalisté zjistili, že trpí určitou formou psychické nemocí. Z tohoto důvodu bude přizván znalec z oboru zdravotnictví, odvětví psychiatrie a klinická psychologie. Příčina jeho počínání je předmětem dalšího šetření, muž odmítl k incidentu vypovídat.

Případ si na místě převzali zlínští krajští kriminalisté, kteří provedli na místě důkladné ohledání místa činu, při kterém mimo jiné zjistili, že žena má na svém těle po útoku kuchyňským nožem celkem dvacet osm bodně řezných poranění. Včera obvinili osmadvacetiletého muže ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda, za který mu hrozí trest odnětí svobody od patnácti do dvacet let nebo výjimečný trest, jelikož vraždu spáchal zvlášť surovým způsobem.

Letos je to ve Zlínském kraji osmá dokonaná vražda, dále krajští kriminalisté šetřili tři pokusy o vraždu.

por. Mgr. Lenka Javorková 

Inzerce