TOPlist

U Turska hořel ráno autobus, hasiči po likvidaci požáru pomáhali s vyproštěním dalšího

Krátce po 6. hodině ranní byla jednotka HZS SČK ze stanice Kralupy nad Vltavou vyslána k nahlášenému požáru autobusu mezi Turskem a Velkými Přílepy.

Na místo byly dále vyslány jednotky HZS Roztoky, Kladno a JSDH Zákolany. Před příjezdem jednotek PO provedl řidič autobusu evakuaci všech pasažérů.

Jako první se na místo dostavila jednotka HZS Roztoky, která započala hasební práce pomocí vysokotlakého proudu. Naše jednotka po příjezdu nasadila k hašení proud „C“. Hašení požáru probíhalo po celou dobu v dýchací technice.

Silnice byla v obou směrech uzavřena a na místě se tvořili kolony vozidel čekající na zprůjezdnění silnice. Někteří nedočkavci otáčeli své vozy a událost objížděli jinou trasou.

Bohužel na to doplatil řidič autobusu, který se pokoušel na úzké silnici otočit a zapadl zadní (hnací) nápravou do příkopu. Po uhašení požáru se hasiči přesunuli k zapadlému autobusu a pomocí vozidla JSDH Zákolany autobus vyprostili.

Jelikož autobus byl po uhašení požáru jedinou překážkou na komunikaci, byla po chvíli doprava obnovena kyvadlově v jednom pruhu.

Inzerce