TOPlist

U nehody na Opavsku zasahoval vrtulník LZS, dva lidé se zranili

Záchranáři ZZS MSK zasahovali v pátek 9.1. u vážné dopravní nehody nedaleko Opavy.

Havárie osobního vozidla byla operačnímu středisku záchranné služby nahlášena po půl druhé odpoledne. Na místo události, kterým byla silnice spojující město Opavu a obec Hradec nad Moravicí, ihned vyjely nejbližší pozemní posádky a zároveň byl k zásahu vyslán i vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Automobil sjel ze silnice do příkopy a narazil do betonového mostu. Týmy ZZS ošetřovaly dvě účastnice nehody, které v havarovaném vozidle cestovaly. Obě pacientky byly při vědomí, se záchranáři komunikovaly, zůstaly však zaklíněny uvnitř automobilu a musely z něj být vyprošťovány.

Osmnáctiletá žena utrpěla poranění horní končetiny, zasahující lékaři nevyloučili ani další možná zranění. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byla postižená letecky transportována do ostravské Fakultní nemocnice a předána na tamním urgentním příjmu.

U jednapadesátileté účastnice zjistil zasahující lékař poranění hrudníku, břicha, horní končetiny a pánve. Pacientka byla zajištěna krčním límcem, uložena do vakuové matrace a záchranáři provedli i další potřebná opatření. Ženu přepravila pozemní posádka ZZS k heliportu v Opavě a odtud ji následně do FN v Ostravě-Porubě dále transportoval vrtulník.

Inzerce