TOPlist
Inzerce

U nehod motorkářů musel v Moravskoslezském kraji zasahovat také vrtulník LZS

Také v průběhu uplynulého víkendu zasahovali záchranáři MS kraje u několika dopravních nehod motocyklistů. Ve dvou nejvážnějších případech byl ke spolupráci s pozemními posádkami vyslán také vrtulník LZS Ostrava.

K první události došlo v sobotu 12.9 v obci Tvrdkov na Bruntálsku. Informaci o nárazu motocyklu do pevné překážky přijalo operační středisko ZZS krátce po 18 hodině. Podle prvotního hlášení byl čtyřiatřicetiletý řidič motocyklu bezprostředně po události v bezvědomí a první pomoc mu na místě poskytoval lékař zdravotnické záchranné služby v civilu.

Se zasahujícími záchranáři pacient později komunikoval. Po provedení úkonů přednemocniční neodkladné péče zraněného s podezřením na závažné poranění hrudníku transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice v Ostravě, na oddělení urgentního příjmu.

V neděli 13. 9. došlo k podobné, tentokrát bohužel tragické nehodě, na Frýdecko-Místecku. Také v tomto případě došlo ke střetu motocyklu s pevnou překážkou. Pozemní posádka RZP ze stanoviště v Jablunkově byla vyslána k události krátce po čtvrt na tři odpoledne, a k těžce zraněnému dorazila do dvou minut. Srdeční masáž u devětadvacetiletého muže zahájili svědci události a záchranáři okamžitě pokračovali v oživovacích pokusech za pomoci přístrojů, léků a pomůcek. Avšak i přes okamžitě zahájenou resuscitaci a bleskový příjezd první posádky ZZS byl lékař LZS Ostrava nucen u motocyklisty konstatovat smrt. I přes to, že měl nasazenou ochrannou přilbu, utrpěl poranění hlavy a mozku, kterým na místě nehody podlehl.

Inzerce