TOPlist

U Hořiček na Náchodsku havároval běloruský autobus s dětmi

Původní rozhodnutí řidiče objet nehodu na hlavní silnici bylo velmi nešťastné, autobus nakonec skončil mimo silnici.

K dopravní nehodě běloruského zájezdového autobusu vyjížděli policisté společně s dalšími složkami IZS včera krátce po jedenácté hodině dopolední na silnici 3. třídy k Hořičkám u České Skalice na Náchodsku.

Dostal smyk

Zájezdový autobus  s 47 pasažéry, převážně dětmi v teenagerovském věku sjel z hlavní trasy,  kterou v tu dobu blokovala nehoda, a vydal se po silnicích nižší kategorie. Na vrstvě rozbředlého sněhu pak dostal autobus smyk a převrátil se na pravý bok do pole mimo silnici. Při nehodě utrpěli cestující z autobusu zranění různého rozsahu.

Podle dostupných  informací, zatím policisté evidují osm zraněných, ale počet se s nejvyšší pravděpodobností zvýší. Z toho jeden cestující musel být na místě zdravotníky resuscitován a poté byl letecky vrtulníkem transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, další zranění, většinou náctileté děti, byli rozvezeni do okolních nemocnic. Při vyproštění cestujících asistovali hasiči, kteří také poskytli dětem autobus a převezli je do tepla a sucha, než o ně bude dál postaráno.

Příčiny nehody se vyšetřují

Příčiny dopravní nehody nyní policisté vyšetřují, na místě byli oba řidiči podrobeni dechové zkoušce s negativním výsledkem, který neprokázal přítomnost alkoholu. Technická závada na místě zjištěna ani uplatněna nebyla. Po dobu odstraňování následků nehody bude silnice neprůjezdná.

por. Mgr. Eva Prachařová

Inzerce