TOPlist

Tyran z Českolipska mlátil své rodiče, skončil ve vazbě

Policisté v pátek 11. března ráno zadrželi 32letého muže, který proti vůli svých rodičů navštívil jejich rodinný dům na Českolipsku. O pomoc je prostřednictvím tísňové linky 158 požádali majitelé domku. Ti synovi vstup do místa jejich bydliště zakázali poté, co ve čtvrtek 10. března  oba fyzicky napadl. Nebylo to poprvé, co na ně vztáhnul ruku. Za týrání rodičů, a to jak psychické, tak i fyzické, už byl v nedávné minulosti soudem pravomocně odsouzen a potrestán.

Matku udeřil pěstí do hlavy

Minulý čtvrtek udeřil matku pěstí do hlavy, protože mu nechtěla dát peníze. Otce pak vzápětí napadl za to, že chtěl zavolat na policii. Byla to pomyslná poslední kapka v poháru jejich trpělivosti a tak syna z domu téhož dne vyhodili.

Rodiče zavolali policisty

Když se tam pak objevil v pátek, okamžitě volali policisty. Ti 32letého muže zadrželi a obvinili ho z přečinů týrání osoby žijící ve společném obydlí a také z porušování domovní svobody. Aby ve svém jednání nepokračoval, podali k rukám státního zástupce podnět na jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Tu akceptoval státní zástupce i Okresní soud v České Lípě, z jehož rozhodnutí ho policisté do vazební věznice eskortovali o víkendu.

por. Bc. Ivana Baláková

Inzerce