TOPlist

Tři kamarádi kradli naftu. Prý ale méně, než je jim přisuzováno. „Vytekla na zem,“ tvrdí

Trojici kamarádů, která se od léta roku 2014 do současné doby dopouštěla na Jičínsku krádeží, odhalili v těchto dnech jičínští kriminalisté.

Jedná se o osmnáctiletého mladíka a jeho o dva roky starší kamarády z Novopacka, kteří vyráželi na výpravy společně a o lup se dělili rovným dílem.

Kradli nejen pohonné hmoty

Poprvé překročili hranici zákona v červenci 2014 v Lázních Bělohradě, kde se vloupali do jednoho z rodinných domů. Uvnitř odcizili plynový kotel, vodárnu a pračku.  Poté následovala krádež motorové nafty v Chomuticích, kterou odčerpali ze zaparkovaného  nákladního vozidla Tatra. V říjnu 2014 pokračovali v „naftě“, kterou tentokrát odcizil ze dvou pracovních strojů v Ostroměři. O několik týdnu později se v Nové Pace v Nádraží ulici vloupali do osobního vozidla Honda Civic, ze kterého si odnesli autorádio, elektrickou příklepovou vrtačku, reproduktory a další věci. Majitel vyčíslil škodu na 14 tisíc korun. Naposledy se vydali na lup na konci ledna letošního roku do Lázní Bělohradu, kde měli z nákladního vozidla Liaz odčerpat 150 litrů nafty. Mladíci se ale hájili, že odcizili pouze 20 litrů, zbytek podle nich zřejmě vytekl z nezajištěné nádrže na zem.

Celková škoda byla vyčíslena na téměř 35 tisíc korun. Policejní komisař všem třem sdělil obvinění z přečinů krádeže a porušování domovní svobody ve spolupachatelství, za což jim v případě prokázání viny hrozí až dva roky vězení.

por. Hana Klečalová DiS.

Inzerce