TOPlist

Tři dopravní nehody v Českých Budějovicích čekají na výpovědi svědků. Je třeba je najít

Bez svědků to bude pro policisy pořádně tvrdý oříšek. Proto českobudějovičtí dopravní policisté žádají případné svědky níže uvedených nehod, aby je kontaktovali.(Na Územním odboru České Budějovice, Dopravní inspektorát, Skupina dopravních nehod, Plavská 2, České Budějovice, tel. 974 226 588 nebo přímo na lince tísňového volání 158).

Dne 7. prosince 2015 v 14:00 hod., v Českých Budějovicích, jel po ulici Antonína Sovy (naproti Výstavišti) řidič motocyklu tovární značky Honda VT, kdy na křižovatce s ulicí Husova odbočoval vpravo, směrem k ulici Na Dlouhé louce. V tu dobu se od ulice Husova do ulice Antonína Sovy otáčela v křižovatce řidička osobního vozidla tovární značky Volvo XC 60 a chtěla pokračovat zpět k ulici Na Dlouhé louce. Přitom došlo k zatím neupřesněnému manévru, kdy řidič motocyklu spadl na komunikaci. Svědkem tohoto incidentu měl být, za řidičem motocyklu jedoucího řidič osobního vozidla, blíže nezjištěné značky, kterého prap. Filip Zeman žádá, aby ho kontaktoval.

Bouralo se víckrát

K druhé dopravní nehodě došlo také 7. prosince ovšem o pár minut později a na jiném místě, tedy v 14:38 hod., v Českých Budějovicích, na ulici Rudolfovská. U nákupního centra Penny došlo k pádu cyklisty, jedoucího od ulice Okružní k ulici Nádražní. Předběžným šetřením bylo zjištěno, že svědky mohly být osoby, které zraněnému cyklistovi pomáhaly. Ty žádá o svědectví prap. Pavel Erat.

Do třetice dne se střetl řidič osobního vozidla tovární značky Peugeot 407, stříbrné barvy a chodkyní, která přecházela po vyznačeném přechodu pro chodce. K této události došlo 10. prosince 2015 v 17:50 hod., v Českých Budějovicích, na křižovatce ulic Dobrovodská – Jiřího z Poděbrad. Svědectví toho střetu se zraněním přivítá prap. Ján Turičík.

por. Bc. Milan Bajcura

Inzerce