TOPlist

Třeboňští policisté zachránili život řidiči, který prodělal mozkovou příhodu

Dne 15. listopadu v dopoledních hodinách, při běžné silniční kontrole u obce Lužnice, třeboňští policisté zastavili řidiče s vozidlem Audi A4. Z dechu řidiče byl cítit alkohol, což se i potvrdilo následnou dechovou zkouškou, kdy policisté naměřili nejméně 0,32 promile.

Jelikož řidič komunikoval s policisty velmi nesrozumitelně, chtěl jim cosi sdělit, avšak nebyl toho schopen a rovněž špatně vnímal své okolí, policisté situaci vyhodnotili s tím, že řidič mohl během své jízdy prodělat mozkovou příhodu. Muži zákona ihned cestou operačního střediska přivolali Zdravotnickou záchrannou službu. Lékař na místě potvrdil policistům skutečnost, že se opravdu může jednat o mozkovou příhodu a rozhodl o transportu řidiče do českobudějovické nemocnice.

Zde byl muž úspěšně operován. Třebonští policisté tak svým správným úsudkem a rychlým rozhodnutím pomohli zachránit řidiči vozu život. Situace by dostala patrně zcela jiný rozměr, pokud by řidič ve své jízdě pokračoval jiným směrem a nepodrobil se běžné silniční kontrole. Profesionálním přístupem tak třeboňští policisté naplnili heslo „ pomáhat a chránit“.

Inzerce