TOPlist

Tragický víkend v Praze. Na několika místech bylo nalezeno 6 mrtvol

V Praze během jednoho víkendu došlo hned k několika úmrtím. Na různých místech v metropoli bylo nalezeno 6 mrtvých těl. Z toho 4 jsou osoby bez přístřeší. Policie ČR mezi těmito případy nezjistila žádnou souvislost.

Policisté na základě prvotních oznámení vyjížděli hned k několika případům a ve spolupráci s  kriminalisty zjišťovali veškeré okolnosti jednotlivých událostí. V průběhu vyšetřování nezjistili mezi těmito případy žádnou souvislost. Všechna úmrtí na místě posuzoval přivolaný koroner, který v součinnosti s policejním lékařem neshledal žádné stopy násilí nebo cizího zavinění.

Mezi nalezenými těly jsou 4 osoby bez přístřeší, z nichž jeden je cizinec a dva muži s dosud neznámou totožností. První z nich, cizinec (1992), byl nalezen v sobotu krátce po 7. hodině ranní u zastávky MHD Vltavská. Druhým zemřelým byl muž (1985), kterého kolemjdoucí nalezli u schodiště ke kyvadlu na Nábřeží Edvarda Beneše. Třetího muže, dosud neznámé totožnosti, nalezli strážníci městské policie v neděli po 6. hodině ranní ve Vrchlického sadech. Dosud nezjištěné identity je i poslední nalezený muž bez známek života a to v porostu křoví nedaleko benzínové čerpací stanice u komunikace 5. května ve směru do centra. Tento posledně zmíněný případ je specifický i v tom, že tělo zemřelého bylo již ve značném stádiu rozkladu a přivolaný koroner tudíž nedokázal dobu smrti odhadnout.

„Zbývající nejsou osoby bez přístřeší. Další dvě úmrtí nemají s osobami bez přístřeší vůbec nic společného.“ uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Přesnou příčinu jednotlivých úmrtí stanoví až nařízená pitva. Podle Policie ČR nelze tak až do uzavření vyšetřování dávat jednotlivá úmrtí do spojitosti s venkovními nízkými teplotami.

Zdroj: AKTU.cz

Zdroj: AKTU.cz

Inzerce