TOPlist

Tragická dopravní nehoda u Nového Boru si vyžádal život řidiče

V pátek v brzkých ranních hodinách se stala mezi Novým Borem a Svorem vážná dopravní nehoda, při které přišel o život 41letý řidič Fordu Mondeo.

Vážnou dopravní nehodu, při které vyhasl další lidský život, řešili policisté v dnešních brzkých ranních hodinách na Českolipsku. Krátce před třetí hodinou jel řidič osobního vozidla Ford Mondeo po silnici I. třídy ve směru od Nového Boru na Svor. Na přímém úseku vozovky pravděpodobně z důvodu husté mlhy řidič před sebou přehlédl ve stejném směru jedoucí nákladní vozidlo Mercedes Benz Sprinter a zezadu do něj narazil. Vozidlo Ford bylo následkem střetu odmrštěno vpravo mimo vozovku. Jeho 41letý řidič však při nehodě utrpěl vážná zranění, kterým bohužel na místě nehody podlehl.

Ukáže se, zda nemohl být řidič pod vlivem návykové látky

Policisté řidiče nákladního vozidla podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol, jejíž výsledek byl negativní. Ve věci byla nařízena soudní pitva, jejíž součástí bude i toxikologie, Ta ukáže, zda 41letý řidič nebyl pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Osobní vozidlo policisté zajistili prostřednictvím odtahové služby ke znaleckému zkoumání.

Příčinou a okolnostmi této nehody se nyní budou dále zabývat policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování v České Lípě.

V minulém týdnu se jednalo o druhou tragickou nehodu na území Libereckého kraje. Ve čtvrtek vyjížděli k vážné dopravní nehodě policisté na Liberecku, která se stala na silnici č. I/13 u Jítravy. Zde přišel o život také 41letý řidič osobního vozidla Renault Kangoo.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová

Inzerce