TOPlist

Toxi tým zasahoval tentokrát na Semilsku. Připravil místní region o dealera

Třikrát stanul před soudem za distribuci drog a marihuany (naposledy v roce 2014), jedenkrát byl odsouzen k trestu obecně prospěšných prací, dvakrát dostal podmínečný trest, třikrát podmínku se zkušební dobou do roku 2018. To je výčet trestní minulosti teprve 25letého mladíka ze Semilska, kterého ovšem žádný z trestů nezastavil před dalším pácháním stejné trestné činnosti.

25letý mladík se tedy opětovně dostal do hledáčku kriminalistů, a to v rámci akce „MOL“, kterou rozpracovali policisté Územního odboru Semily v dubnu letošního roku. Mladý muž se činil jak v distribuci marihuany, tak i pervitinu. Zásoboval drogově závislé na semilském výběžku (Lomnice n/P, Semily a okolí), kdy si jich na sebe navázal více jak dvě desítky. „Zboží“ rozvážel spolu se svou přítelkyní, která řídila i jeho  Audi A3. Sám obviněný o řidičský průkaz přišel, a to z důvodu řízení pod vlivem návykových látek.

Policisté si pro něj přišli poslední listopadový den

Jeho distributorská činnost ale skončila poslední listopadový den. Na tento den si kriminalisté naplánovali jeho zadržení. K němu došlo za účasti semilských kriminalistů z Toxi týmu přímo na náměstí v Lomnici nad Popelkou. V době zadržení měl u sebe přes třináct tisíc korun z prodeje drog a digitální váhu, na které drogu pečlivě odvažoval. Kriminalisté zadokumentovali, že za osm měsíců prodal bezmála 27 gramů pervitinu, tedy zhruba 270 dávek a téměř osm set gramů marihuany.

Semilský výběžek přišel o významného distributora drog

Mladík skončil v policejní cele a následně i ve vazební věznici. Kriminalisté ho viní z trestného činu „nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy“ podle § 283 odst. 1, odst. 2 písm. b) tr. zákoníku. Pro muže a ženy závislé na marihuaně či pervitinu ze semilského výběžku tak na nějakou dobu skončil přísun té či oné drogy. Mladík se totiž na Semilsku řadil  mezi významné distributory tohoto regionu. Jestliže ho soud uzná vinným, může ve věznici strávit až deset let.

V letošním roce je to na Semilsku již dvanáctý případ nedovolené výroby či distribuce drog, který kriminalisté odhalili a zrealizovaliNa realizaci se podílel krajský Toxi tým. „Během jednoho dne jsme vyslechli 19 svědků – odběratelů. Na případu se projevila i akceschopnost celého našeho týmu, který se podle potřeby a požadavků přesouval a pracovat v celém Libereckém kraji. A rozhodně se nesoustředíme jen na větší města, zajímají nás i menší města či obce,“  uvedl vedoucí krajského ToxiI týmu Pavel Folprecht.

 

mjr. Bc. Vlasta Suchánková

Inzerce