TOPlist

Toxi tým na Pardubicku bodoval

Kolegové z týmu „TOXI“ Krajského ředitelství policie Pardubického kraje zadrželi dva muže podezřelé ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Zadržení proběhlo v úterý 8. března 2016 ve večerních hodinách ve dvou chrudimských bytech. Zde si pro podezřelé přišli kolegové z krajské Pořádkové jednotky Územního odboru Chrudim společně se psovody.  V jednom z bytů byl zadržen devětadvacetiletý muž podezřelý z výroby pervitinu a v druhém devětatřicetiletý muž podezřelý z distribuce pervitinu. Proti oběma bylo následujícího dne zahájeno trestní stíhání.

Nalezené nádobíčko

Pěkným důkazem byla při domovní prohlídce zajištěná varna (vařiče, teploměry, technické sklo, váhy a další) u mladšího z podezřelých. Díky tomuto „nádobíčku“ měl dotyčný v období od ledna 2014 do 8. března 2016 na různých místech v Chrudimi a u obce Slatiňany vyrobit z léčiva, které si zakoupil a dovezl z Polska zhruba 1,5 kilogramů drogy pervitin. Drogu vyráběl za účelem vlastní konzumace i distribuce.

Starší muž je obviněn z poskytování (zdarma i prodeje) pervitinu druhým osobám v období od září roku 2013 do 7. března 2016. V tomto období měl jiným poskytnout pervitin v celkovém množství zhruba 200 gramů.

Na případu pracoval Toxi tým zhruba 4 měsíce a v současné době probíhá další šetření. A jaké tresty obviněným hrozí? Odnětí svobody na dvě léta až deset let. Na soudní jednání nyní oba čekají ve vazbě.

por. Mgr. Jiří Tesař

Inzerce