TOPlist

Tíživá finanční situace ho dovedla do masky, přepadl benzinku v Sedlci


Břeclavským kriminalistům se podařilo v těchto dnech objasnit další případ násilné trestné činnosti. V úterý zadrželi dvacetiletého muže, jehož obvinili pro zvlášť závažný zločin loupeže ve stádiu pokusu.

Maskovaná postava

Veškeré zajištěné stopy a informace policisty vedly k tomu, že podezřelého viní z události, která se odehrála 19. března letošního roku  v nočních hodinách. Na benzinovou čerpací stanici v Sedleci přišel maskovaný pachatel s kuklou na hlavě a v ruce držel krátkou střelnou zbraň. Obsluha se v té době pohybovala v sousední technické místnosti, kde na monitoru zpozorovala maskovanou postavu. V obavách o svůj život zůstal zaměstnanec ukrytý a nechal pachatele z prodejny odejít. Poté pohotově benzinovou stanici uzamkl a zavolal na policii. V průběhu telefonátu se však lupič na místo vrátil a snažil se vniknout dovnitř, to se mu ovšem nepodařilo, a tak z místa utekl.

Úmysl obohatit se

I když během tohoto incidentu nedošlo k odcizení žádné finanční částky, je zjevné, že maskovaný pachatel přišel na benzínku s jasným úmyslem obohatit se. Muž je obviněn a bude stíhán na svobodě. K události lze doplnit, že k tomuto zoufalému kroku se mladý muž rozhodl proto, že se nachází v tíživé finanční situaci.

por. Mgr. Kamila Haraštová

Inzerce