TOPlist

Testem odolnosti na Kokořínsku nejlépe prošli mělničtí kriminalisté

Osmnáctého června letošního roku se na Kokořínsku uskutečnil pátý ročník extrémního vytrvalostního závodu určeného pro příslušníky pořádkových jednotek, Policie ČR a dalších složek Integrovaného záchranného systému, Test odolnosti 2015, o putovní pohár starosty města Mělník. Klání se nakonec zúčastnilo osmnáct pětičlenných družstev, z toho pět družstev žen.

Počasí závodníkům přálo a s nástrahami trati, měřící skoro jednadvacet kilometrů, na které čekaly úkoly ze zdravovědy, topografie a prověrky fyzické kondice, se vypořádali takřka všichni. Ženy soutěžily na poloviční distanci.

V podvečerních hodinách bylo jasno o vítězích i poražených. Nutno říci, že vzhledem k náročnosti trati a podmínkám, byli vítězi všichni, kteří se závodu zúčastnili. Výsledky v jednotlivých kategoriích:

Ženy:
1. Územní odbor PČR Mělník
2. Územní odbor PČR Kladno
3. Územní odbor PČR Příbram

Muži:
1. Územní odbor PČR SKPV Mělník
2. Zásahová jednotka PČR Stč. kraje
3. Speciální pořádková jednotka PČR Praha

Soutěž letos přinesla několik změn. Jednou z nich bylo i to, že pořadatelé vyhlásili kategorii profi týmů, ve které si to mezi sebou tzv. rozdali zástupci Zásahových jednotek, Stálých pořádkových jednotek PČR a Hasičského záchranného sboru. V této kategorii zvítězili policisté ze středočeské policejní Zásahové jednotky před svými kolegy z pražské Stálé pořádkové jednotky a třetí místo obsadili profesionální hasiči Škoda auto a.s. Mladá Boleslav.

Ceny třem nejlepším týmům ve všech kategoriích předali starosta města Mělník MVDr. Ctirad Mikeš a vedoucí Územního odboru PČR Mělník plk. Ivan Žučenko.

Velký dík pořadatelů a soutěžících patří vedení Krajského ředitelství PČR, Středočeského kraje a starostovi města Mělník, MVDr. Ctiradu Mikešovi, za záštitu akce a finanční podporu. Dále pak se sluší poděkovat dalším partnerům akce:
Asociace dobrovolných záchranářů ČR Praha – p. Lukáš Tláskal DiS.
Lokalizační záchranná služba – p. Damian Kajaba
Zdeněk Moc – zajištění lanového centra
Hasičský záchranný sbor Mělník
Hasičský záchranný sbor Škoda auto a.s. Mladá Boleslav

Nejlepší týmy si kromě mimořádného zážitku odnesly i věcné dary, které pořadatelům laskavě poskytly firmy:
Dasta s.r.o. Praha
Al-Namura spol. s.r.o Kralupy nad Vltavou
Moira.cz
Vitana a.s. Byšice
Maglite.cz
Outdoor-Military.cz
Česká zbrojovka a.s. Uherský Brod
Obchodní dům EVA Mělník
Zdravotní pojišťovna MV

Poděkování míří i k majiteli přírodního areálu a rybníka Harasov a Správě CHKO Kokořínsko, bez jejichž pomoci by se uvedené klání nemohlo konat v tak zajímavém prostředí.

Inzerce