TOPlist

VIDEO: Technoparty v Praze musela rozehnat SPJ, dva policisté jsou zraněni

Několikrát za sebou vyjížděly policejní hlídky do pražských Bubnech (Holešovice), kde v jedné z tamních hal probíhala technoparty. Na hlasitou hudbu si po 22. hodině večerní stěžovali lidé žijící v domech okolo.

Na místo vyjely hlídky, které kontaktovaly pořadatele a sdělily mu, aby hudbu ztišil, protože je již noční klid. Pořadatel tak učinil a hlídky odjely. Ihned po odjezdu policistů však pořadatel hudbu zapnul opět nahlas, obdobná situace se několikrát opakovala. Po půlnoci dokonce pořadatel zavolal na tísňovou linku 158, kde se smál operačnímu důstojníkovi, že takto budou policisté jezdit do rána, protože oni hodlají akci natáhnout. Nicméně na Městskou část byla akce ohlášena s trváním do půlnoci.

Pořadatel poté policistům sdělil, ať si ho klidně oznámí na dotyčný úřad, ale ať mu dokáží, že překročil povolenou hranici hlasitosti hudby. Policisté se po celou dobu snažili problém vyřešit smírčím způsobem. To však očividně nechtěl samotný pořadatel.

Po 1 hodině ranní policisté pořadateli oznámili, že akci rozpouští, to ovšem účastníci akce odmítli. V 1:30 pak účastníci akce volali na tísňovou linku 158 s tím, že je tam „policisté mlátí“. Policisté poté, co byli sami fyzicky napadeni účastníky akce, užili donucovacích prostředků. Celkem 7 osob bylo předvedeno na místní oddělení, 3 z nich jsou podezřelé z trestného činu násilí proti úřední osobě, další 4 se dopustily přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby.

Při střetu s technaři byli dva policisté zraněni.


[tiskovka]Zdroj: Repro YOUTUBE[/tiskovka]

Inzerce