TOPlist

Technik SKPV na stáži zadržel pachatele, který v tramvaji okradl dívku o mobilní telefon

V pátek chvíli před půl jedenáctou večer se vracel policista prvního policejního obvodu zařazený jako technik výjezdové skupiny na stáží (původně dozorčí MOP Letná) z ohledání hotelového pokoje, ve kterém došlo ke krádeži.

Při cestě zpátky na své pracoviště si však v ulici Hybernská v Praze 1 všiml muže, který utíká po chodníku a za ním běží žena, která ho pronásleduje a křičí o pomoc.

Policista proto pojal podezření, že by se mohlo jednat o zloděje, proto se ho rozhodl zadržet. Jelikož podezřelý muž utíkal ve směru jeho jízdy, tak mu se služebním vozidlem nadjel a zastavil před ním. Jelikož mladík stále utíkal, tak se za ním také rozeběhl a vyzval ho jménem zákona, aby se zatavil. Na to mladík skutečně zastavil, zvedl ruce vzhůru a řekl: „OK, vzdávám se.“

Krátce poté se na místo dostavila dívka, která řekla, že byla právě tímto mužem okradena. Ten jí v tramvaji číslo 26 vytrhl její mobilní telefon z ruky, v zastávce vyskočil z tramvaje a začal utíkat.

Zadržený dvaadvacetiletý mladík skončil na místním oddělení policie, kde si vyslechl obvinění ze spáchání trestného činu krádež. Za to mu v případě odsouzení hrozí až tříletý trest odnětí svobody a to i z toho důvodu, že byl za obdobné jednání v posledních třech letech již odsouzen.

Inzerce