TOPlist

Taxikář zatajil nález kabelky ve voze, schoval ji v kanále nedaleko za Prahou

Ve středu, přibližně v půl druhé odpoledne vezl taxikář francouzsky hovořící pasažéry od jednoho z hotelů na Pražský hrad.

Youtube Video
Podívat se na video

Po vystoupení z vozu a jeho odjezdu pryč žena zjistila, že na zadním sedadle zapomněla svou kabelku. Ta obsahovala hotovost, osobní doklady a platební karty v celkové hodnotě osm tisíc Euro. Poškozená o této situaci okamžitě informovala manažera hotelu, který neprodleně přivolal strážníky městské policie. Ti na nic nečekali, a promptně oslovili radiodispečink jedné konkrétní společnosti. Tam zjistili jak jméno řidiče, tak telefonní kontakt na něj.

Jelikož ale vyvstalo podezření, že mohlo dojít k trestnému činu, předali strážníci řešení celé situace do kompetence policistů pohotovostní motorizované jednotky. Ti se telefonicky spojili s taxikářem, který ale byl tou dobou už mimo hlavní město. Nicméně i tak ho vyzvali, aby se vrátil zpět k hotelu, čemuž řidič vyhověl. Po jeho návratu začali policisté zjišťovat, jak se věci mají, ale především to, kde se momentálně nachází předmětná kabelka.

Taxikář zprvu zapíral, seč mu síly stačily, kdy tvrdil, že si není vědom toho, že by v jeho voze kdokoliv cokoliv zapomněl. Navíc se bránil i tomu, že by jakékoliv francouzské pasažéry toho dne vůbec vezl. V tu chvíli ale přišli na řadu opět strážníci městské policie, konkrétně příslušníci takzvaného taxi týmu, kteří osmačtyřicetiletému muži provedli revizi taxametru. Ta prokázala, že poslední jízdu toho dne jel skutečně od konkrétního hotelu právě na Pražský hrad.

Navíc policisté pohotovostní motorizované jednotky zjistili ještě další zásadní indicie, pod jejichž tíží se taxikář k přisvojení kabelky doznal. Zároveň uvedl, že jakmile mu policisté zatelefonovali, přesně věděl, oč jde, a kabelku uschoval v kanálové vpusti na poli poblíž Mníšku pod Brdy. Proto policisté řidiče naložili a ten je dovedl až na inkriminované místo, kde policisté toto příruční zavazadlo, včetně celého původního obsahu zajistili. Na základě těchto skutečností skončil česky hovořící muž na policejní služebně, kde ho vyšetřovatel obvinil z trestných činů zatajení věci, a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za tyto delikty hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na dva roky.

Policisté také zjistili, co taxikáře k tomuto jednání vedlo. Ten se rozhodl, jakmile zjistil co je obsahem kabelky, zpestřit si nemalou finanční hotovostí Vánoce. Jak dalece se mu to povedlo, je ze shora popsaného zřejmé.

Inzerce