TOPlist

Tak dlouho se sousedé hádali, až je z toho obvinění

Některé sousedské neshody vyústí až do výtržností. Tak tomu bylo i v případě, který se odehrál na zahradě jednoho z rodinných domů v České Třebové. Stalo se tak v létě a policie vyzývala občany k podání svědectví k fyzickému napadení mezi jednasedmdesátiletým mužem s o čtyři roky mladší ženou. Nyní už je jasno.

Sousedské neshody vygradovaly okolo desáté hodiny dopoledne před rodinným domem na Lhotce v České Třebové. Po fyzickém napadení, kde neměly chybět kopy, facky a škrcení, skončila žena se zraněním v nemocnici. Z výpovědí obou účastníků potyčky tehdy vyplynulo, že vždy ten druhý měl být tím agresorem. Také, že incidentu byly přítomny další osoby. Díky sdělovacím prostředkům se nám v rámci prověřování podařilo zajistit několik svědeckých výpovědí, ze kterých je zřejmé, že žena měla úmyslně narušit sousedské vztahy a konflikt vyvolat. Údajně neoprávněně vstoupila na soukromý pozemek a na opakované výzvy muže, aby z pozemku odešla, nereagovala. Navíc měla předstírat fotografování okolí domu a po další výzvě k opuštění pozemku, souseda fyzicky napadla. Tímto jednáním měla vyvolat další vzájemné postrkování a pád obou zúčastněných na zem.

Policejní komisař sdělil ženě obvinění z přečinu výtržnictví. Pokud soud uzná obviněnou vinnou, může za zdmi věznice strávit až dva roky.

por. Bc. Lenka Vilímková

Inzerce