TOPlist

Tachovští policisté zadrželi šest prodejců drog

V rámci policejní akce zadrželi kriminalisté 6 osob. Pět z nich je již ve vazbě.

Tachovští kriminalisté si mohou připsat další úspěch v souvislosti s potíráním drogové kriminality. Při akci, která byla zaměřená na drogovou trestnou činnost, totiž v noci z 25. na 26. února letošního roku, zadrželi 6 osob, které tvořily organizovanou skupinu. Jednotliví členové této skupiny se pak dílčími úkoly podíleli na výrobě, zprostředkování, opatřování, přechovávání a prodeji pervitinu a opatřování a dovozu přípravků s obsahem látky potřebné pro výrobu pervitinu. Konkrétně se jedná o 5 mužů ve věku od 21 do 31 let a jednu ženu ve věku 22 let.
Na základě provedeného šetření, zjištěných skutečností a zajištěných důkazů zahájil policejní komisař 26. února letošního roku trestní stíhání a všech šest osob obvinil ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Nejstaršímu obviněnému je 31 let

Kriminalisté zjistili, že nejstarší z obviněných, 31letý muž, zastával vedoucí roli a organizoval a prováděl výrobu metamfetaminu a zajišťoval finanční náklady na vstupní suroviny. Ostatním pak zadával úkoly související s přípravou výroby a následnou distribucí drogy – tu zajišťoval společně s dalšími čtyřmi obviněnými muži. Látku potřebnou k výrobě metamfetaminu získával nejstarší z obviněných z léčiv, která ostatní členové nakoupili v sousedním státě, odkud je neoprávněně převáželi. Kriminalistům se podařilo zjistit, že muž vyráběl pervitin nejméně dvakrát týdně, a to v množství kolem 19 g. Naposledy chtěl vyrobit drogu v noci ze čtvrtka na pátek, kdy jej kriminalisté při policejní akci zadrželi v Dlouhém Újezdě ještě s jedním z jeho kompliců. U zadržených mužů kriminalisté nalezli dva sáčky – v jednom se nacházel metamfetamin (0,8 g včetně obalu) a ve druhém pseudoefedrin (5,2 g včetně obalu), kromě toho zajistili také kompletní přenosnou varnu pervitinu. Další domovní prohlídky a prohlídka jiných prostor se uskutečnily v Tachově. V Tachově také kriminalisté zadrželi zbylé členy skupiny.
V sobotu 27. února pak podal policejní komisař státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí pěti obviněných mužů do vazby, o které v neděli rozhodoval soud. Ten návrh akceptoval, a tak se obvinění muži již nacházejí ve vazební věznici. Žena, která se na distribuci drog nepodílela, je trestně stíhána na svobodě.

por. Bc. Dagmar Jiroušková

Ilustrační foto

Inzerce