TOPlist

Syn Andreje Babiše promluvil o únosu na Krym a o kauze Čapí hnízdo

Syn Andreje Babiše, hlavní svědek aféry Čapí hnízdo zmizel. Policie, která vyšetřuje dotační podvod se syna premiéra snaží hledat už dva roky. Reportéři TV Seznam Slonková a Kubík Babiše mladšího vypátrali za necelý rok. Zjistili, že premiérův syn, obviněn v nejsledovanější politické aféře, pobývá ve Švýcarsku a natočili investigativní reportáž.

V reportáži promluvil Babišův syn, který se ze začátku nechtěl na kameru vůbec vyjadřovat. Hovořil o únosu na Krym a o kauze Čapí hnízdo se kterou je spojován. Prohlášení Babišova syna ovšem může mít zásadní dopad na trestní řízení. „Pozitivně si pamatuji, že jsem něco s Čapím hnízdem podepisoval. Nevěděl jsem vůbec, co podepisuji.“

Soudního znalec by měl zhodnotit psychický stav jednoho Babiše mladšího. Tento úkon je s ohledem na aktuální místo pobytu obviněného komplikovaný. Policie ČR nemůže provádět úkony trestního řízení na území cizího státu a v dané věci se švýcarskými kolegy, prostřednictvím Interpolu  intenzivně komunikovala a komunikuje.

Informacemi uvedenými ve včerejším dílu pořadu Zvláštní vyšetřování v TV Seznam se pražská policie důkladně zabývá a vyhodnocuje jejich relevantnost. Kontaktovat v této souvislosti proto bude samozřejmě i autory reportáže. Policie záležitost údajného únosu Andreje Babiše ml. prověřovala, ale dospěla k závěru, že se v dané věci o podezření z trestného činu nejedná.

Reportáž Slonkové a Kubíka rozpohybovala společnost, ve čtvrtek se plánuje demonstrace na Malostranském náměstí. Opoziční strany vyzývají Andreje Babiše, aby opustil funkci premiéra do té doby, než dojde k vyšetření kauzy Čapího hnízda. Podle Jaroslava Faltýnka (ANO) je tato reportáž uměle na zakázku vykonstruovaná a věří v nezávislost policie, přitom plně stojí za Andrejem Babišem.

Níže přikládáme tiskové prohlášení Policie ČR

V tuto chvíli můžeme potvrdit, že vyšetřovatel v rámci probíhajících úkonů trestního řízení v kauze Čapí hnízdo přibral již před několika měsíci soudního znalce, který by měl zhodnotit psychický stav jednoho z obviněných. Tento úkon je s ohledem na aktuální místo pobytu obviněného komplikovaný. Policie ČR nemůže provádět úkony trestního řízení na území cizího státu a v dané věci se švýcarskými kolegy prostřednictvím Interpolu  intenzivně komunikovala a komunikuje. Policie ČR ve shora uvedené kauze v současné době po nikom z obviněných nepátrá. Dosud zjištěné informace, nejen k pobytu jednoho z obviněných, jsou pro Policii ČR dostatečné k dalším úkonům cestou mezinárodní právní pomoci.

Informacemi uvedenými ve včerejším dílu pořadu Zvláštní vyšetřování v TV Seznam se pražská policie důkladně zabývá a vyhodnocuje jejich relevantnost. Kontaktovat v této souvislosti proto bude samozřejmě i autory reportáže.

K celé záležitosti údajného únosu Andreje Babiše ml. je na místě uvést, že policie přijatý podnět tehdy prověřovala, kdy dospěla k závěru, že se v dané věci o podezření z trestného činu nejedná.

Žádné další informace k jednotlivým úkonům trestního řízení nelze v tuto chvíli poskytnout, jelikož právo na poskytování informací v dané kauze má od počátku vyhrazeno Městské státní zastupitelství v Praze.

 

 

Zdroj: AKTU.cz

Zdroj: AKTU.cz

Inzerce