TOPlist

Svérázné vyřizování účtů v Praze 8 mělo málem tragickou dohru

Ve čtvrtek krátce před 20. hodinou přijal operátor tísňové linky 158 oznámení o pobodání člověka v lokalitě ulice Střelničná v Praze 8. Informace byla proto neprodleně předána zdravotnické záchranné službě a na samotné místo události vyrazilo hned několik nejbližších policejních hlídek. Operátorovi se mezitím podařilo zjistit další důležitou informaci a to, že údajný útočník z místa napadení odjel osobním motorovým vozidlem směrem k Ládví. Policisté tak okamžitě zahájili pátrání nejen v Praze ale i na výjezdových komunikacích z metropole.

Pachatel a bývalá partnerka

Prošetřování samotného případu se ujali kriminalisté, kteří jej krok po kroku začali rozplétat. Prvotní informace o pobodání se nakonec nepotvrdily. Celý incident, v jehož pozadí stálo nejspíš vyřizování účtů pachatele s bývalou partnerkou, se podle všeho odehrál v podzemních garážích. Útočník zde napadl s nožem v ruce bývalou přítelkyni a jejího současného partnera, uštědřil jim několik ran a kopanců a po té na parkovišti před obchodním domem nasedl do automobilu. Při odjezdu z parkoviště zřejmě úmyslně vozidlem srazil svědka celé události a ujel, aniž by mu poskytl jakoukoli pomoc. V péči lékařů tak nakonec skončili hned tři lidé.

Agresivní člověk

Policisté už v tuto chvíli měli jistotu, že mají tu čest s agresivním člověkem, který se před ničím nezastaví. Jeho vypátrání a dopadení tak věnovali maximální úsilí. Úspěch se nakonec dostavil kolem půl druhé ráno, kdy útočníka na základě relevantní informace zadržela zásahová jednotka přímo na pokoji jednoho z ubytovacích zařízení v Praze 8. Třiačtyřicetiletý cizinec putoval na nejbližší policejní služebnu a zbytek noci strávil v policejní cele. Kriminalisté jej na základě dosavadních informací podezřívají z trestného činu těžké ublížení na zdraví. Vyšetřování případu je na samém prvopočátku, proto konkrétní trestně právní kvalifikaci stanoví vyšetřovatel až po vyhodnocení všech okolností.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová

Ilustrační foto

Inzerce