TOPlist

Sváteční řidiči na dálnici D3 vjeli do protisměru

Jak z výše uvedeného titulku vyplývá, nebyla ve dnech 24. a 26. prosince 2013 oznámena policistům ze silnic Táborska žádná dopravní nehoda. Přesto měli policisté, co se týče bezpečnosti silničního provozu, plné ruce práce, a to zejména na dálnici D3. Mnoho nescházelo a statistika dopravních nehod mohla vykazovat o mnoho vyšší čísla. V obou těchto dnech zřejmě „sváteční řidiči“ najeli na D3 do protisměru.

Krátce po jedenácté hodině dopolední dne 24 prosince 2013 se tak stalo na 70 km dálnice v katastru obce Chotoviny. Do protisměrného pruhu najel řidič osobního vozidla tovární značky Škoda Felicia s pražskou poznávací značkou. Na základě oznámení projíždějících řidičů policisté okamžitě dálnici uzavřeli, vozidlo zastavili a řidiče bezpečně navedli do správného jízdního směru.

Obdobná situace se pak opakovala před osmou hodinou večerní dne 26. prosince 2013, a to na úseku mezi 95 a 100 km dálnice. Policisté opět na základě informací projíždějících řidičů okamžitě uvedený úsek uzavřeli. Blíže neurčený automobil však již nenalezli, a to ani po důkladné prohlídce úseku, která je nutná z důvodu možné havárie vozidla při otáčení se či opouštění dálnice. Po necelé čtvrthodině tak mohl být provoz opět obnoven.

[tiskovka]por. Mgr. Miroslav Doubek
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce