TOPlist
Inzerce

Střet Pendolina s kamionem nepřežili ve Studénce tři lidé, dalších 20 utrpělo zranění

Do Studénky na Novojičínsku zamířily složky IZS ke střetu Pendolina jedoucího z Bohumína do Františkových Lázní a nákladního automobilu.

Souprava narazila do nákladního vozu převážejícího plechy, který stál na zabezpečeném železničním přejezdu. Přejezd byl funkční a ve výstraze. Podle prvních zkoumání kamerového záznamu vjel řidič na přejezd již na červenou, když šly závory dolů. Řidič nechal stát nákladní vůz na přejezdu a opustil jej. Dle nejnovějších zpráv řidič zůstal v kabině. Když se Pendolino blížilo, tak stačil popojet vozem a tím si i zachránil život. Po střetu zůstal ještě chvíli ve voze a poté vystoupil.

Po nárazu soupravy ve vysoké rychlosti byl náklaďák vlečen cca 300 metrů, načež došlo i k menšímu požáru. Z náklaďáku zůstala už pouze kabina.

Následky jsou bohužel tragické. Tři osoby nehodu nepřežili, z toho jeden v nemocnici, a další 3 jsou stále ve velmi vážném stavu. Dva lidé nehodu nepřežili, Dalších zhruba 20 bylo zraněno. Několik lidí je stále v přímém ohrožení života. Vážné zranění utrpěl také strojvedoucí vlaku, který ještě před srážkou použil rychlobrzdu. Strojvedoucí s největší pravděpodobností přijde o obě nohy…

Podle ministra vnitra Milana Chovance policie řidiče polského kamionu zadržela. Jedná se o Poláka. Jeho národnost potvrdil majitel firmy, které kamion patří.

AKTUÁLNĚ: Vážná nehoda Pendolina u Studénky, na místě jsou zranění. Vlak při příjezdu narazil do vozidla u peronu. Posted by Hitrádio ORION on Tuesday, July 21, 2015

Z důvodu nehody byla také přerušena železniční doprava. Ta byla nahrazena autobusovou dopravou, která jezdí ze zastávky Hranice na Moravě až do stanice Ostrava – Svinov. Autobusy budou jezdit podle zaplnění míst místo daného jízdního řádu.

Všem řidičům také doporučujeme přečíst, jak se chovat na želežničním přejezdu v případě, že zůstanete mezi želežničními závorami.

S ohledem na dnešní událost ve Studénce…

Posted by Týdeník Policie on Wednesday, July 22, 2015

Polskému řidiči nákladního vozu hrozí až desetileté vězení. Policisté ho totiž obvinili z obecného ohrožení z nedbalosti a podala také návrh na vzetí do vazby. „Nic nenasvědčuje tomu, že by na přejezd vjel úmyslně za účelem toho, aby vystavil vůz srážce s vlakem.“, uvedl kriminalista Radim Wita novinářům.

Inzerce