TOPlist

Střet auta s vlakem na Rychnovsku nepřežila spolujezdkyně

Středa třináctého přinesla smutné prvenství v kolonce tragických dopravních nehod Královéhradeckého kraje.

Operační důstojník přijal 06:22 oznámení o střetu polské posádky osobního vozidla s vlakem na železničním přejezdu u Rokytnice v Orlických horách. Jednapadesátiletý řidič vozu zn. Honda Accord jedoucí od Rokytnice v Orlických horách směrem na Pěčín z dosud nezjištěných příčin nezastavil před nechráněným železničním přejezdem na příkaz dopravní značky „Stůj, dej přednost v jízdě“ a pokračoval v jízdě přes koleje v okamžiku, kdy tudy projížděl osobní motorový vlak, jedoucí z Pěčína směrem na Rokytnici.

Vlak vykolejil

Strojvedoucí použil zvukové znamení a snažil se vlak zastavit použítím rychlobrzdy, což se mu bohužel na příliš krátkou vzdálenost nepodařilo. Došlo ke střetu čela vlaku s pravým bokem osobního auta a k vykolejení prvního soukolí vlaku.

Po střetu devětačtyřicetiletá spolujezdkyně bohužel na místě svým zraněním podlehla, řidiče záchranáři letecky transportovali do nemocnice. U ženy vyšetřovatel nařídil soudní pitvu, u řidiče žilní odběr krve ke zjištění, zda neřídil pod vlivem návykových látek.

I ve vlaku byli zranění

Dechová zkouška, kterou policisté provedli u strojvedoucího, požití návykových látek vyloučila.
Ve vlaku byly zraněny dvě osoby, které záchranáři převezli do nemocnice k ošetření.

Podle prvních odhadů je škoda na voze vyčíslena zhruba na 30.000 korun, na vlaku se pohybuje zhruba kolem částky 300.000 korun. Na místě zasahovaly všechny složky IZS, nehodu šetří i Drážní inspekce.

Vyšetřování nehody dále probíhá.

por. Mgr. Alena Kacálková

Foto: PČR

Inzerce