TOPlist

Strážník utrpěl při záchraně sebevraha zlomeninu prstu

V pozdních nočních hodinách na linku 156 zavolal muž, že chce skočit z mostu. Dozorčí útvaru městské policie stále s volajícím udržoval hovor, aby získal co nejvíce informací, kde se nachází, a aby co nejvíce sebevrahův skutek prodloužil. Průběh celé události byl velmi rychlý. Když strážníci spatřili sedícího muže na hraně mostu, jak kouřil cigaretu, pokoušeli se s ním okamžitě navázat hovor. O to samé se pokoušela hlídka policie, která přijela hned, co slyšela hlášení v radiostanici.

Sebevrah však s nimi komunikovat odmítal, řekl jen, že je v těžké finanční situaci. Mezitím, co byl odkloněn provoz na rychlostní komunikaci pod mostem a příjezd k inkriminovanému místu, přítomní se snažili muži skutek rozmluvit. Při rozhovoru byl značně rozrušený a bylo evidentní, že skočí. Dokouřil cigaretu, skočil a prsty se chytil betonového okraje mostu. V ten moment ho za prsty uchopili příslušníci. Přes veškerou snahu muž strážníkům vyklouzl, spadl, způsobil si vážná zranění a byl převezen do nemocnice v Ústí nad Labem. Později bylo zjištěno, že stejného muže strážníci zachraňovali letos v červnu, když se chtěl utopit na Benediktu.

Komunikace se sebevrahem je vždy velmi obtížná. Strážníci městské policie absolvují pravidelná školení k poskytování první pomoci i v těchto psychicky náročných situacích.

[tiskovka]Bc. Ilona Kozlová
Tisková mluvčí
MP Most[/tiskovka]

Inzerce