TOPlist

Strážník MP Karviná slaví další úspěchy se svým svěřencem

O kom a proč je řeč? O Romanovi Neugebauerovi. Je strážníkem městské policie Karviná déle než 23 let, čímž však není až tak výjimečný. Jeho životní láska je příčinou jeho jedinečnosti. Kajak. Ano, celý jeho život se nabaluje kolem tohoto koníčku, životní vášně a vlastně už i stylu života. Je to vášeň, na kterou si vždy našel čas a která mu přinesla mnoho dřiny a strastí, ale v posledních letech i mnoho radosti. Sport je to pro opravdové „chlapáky“ ať už se jedná o muže či ženy. Tvrdá řehole v mnohdy složitých klimatických podmínkách – psa bys nevyhnal.

Avšak jeho osobní sportovní úspěchy pro něj nejsou nejpodstatnější a sám o nich nijak často nemluví – dráha trenéra juniorů, je to co jej naplňuje již delší dobu. Radost mu dělají jeho svěřenci, kterým věnuje maximum volného času a úsilí. Zdarma, bez nároků na odměnu a se svou skromností i bezmála pomoci. Jediné pomoci, které se mu několik posledních let dostává, je podpora vedení MP Karviná, kdy je mu vycházeno vstříc a má možnost tzv. „vzít si volno“ a upravit směny dle potřeby – samozřejmě, dle závodů a soustředění. Takže má možnost on, i jeho svěřenci, využívat „služeb“ MPK – velmi dobře vybavené tělocvičny, protože je to hold sport, který bolí a fyzická příprava je nezbytná.

Tento pracující trenér může být právem hrdý na své úspěchy a úspěchy svých svěřenců. Tomáš Maslaňák a Ondřej Cvikl vyrostli pod jeho rukou v medailisty z Mistrovství světa a Evropy. To však znamenalo, že velmi skromné karvinské poměry a možnosti řeky Olše jim již byly malé a tudíž přestoupili do pražských oddílů. Roman netruchlil a dle své nátury si prostě vychoval další skvělé sportovce. Jak totiž jinak nazvat kajakáře Aleksandra Maikranze. Saša totiž není jen tak ledajaký sportovec. Na Mistrovství světa v Brazílii se jako jediný kajakář z ČR dostal do 10 členného finále a vybojoval fantastické 5. místo, kdy o titul mistra světa jej připravila pouhá jedna jediná chybička v samotném závěru. Fantastický úspěch, který se nerodí každý den a je v tak velice silné konkurenci jedinečným úspěchem. A aby úspěchů nebylo málo, tak v témže roce dosáhl dalšího výtečného výsledku – 3. Místo na Mistrovství Evropy v Krakowě. K dalším úspěšným karvinským kanoistům se přidala pod vedením Romana i Anička Neugebauerová ročník narození 2002. Podobnost jména není čistě náhodná. Tato dívčina započala sezónu mistrovským titulem z Brna v eskymáckých obratech. Zvítězila v kategorii žáků, ale perličkou je, že její výkon byl zároveň nejlepším i mezi ženami. Na Mistrovství republiky ve slalomu obsadila v Brandýse nad Labem nádherné 4. místo a v moravském žebříčku pak celkově obsadila 3. příčku a to bez rozdílu věku. Tím si vyjezdila možnost startu v nejvyšší České soutěži pro sezónu 2016.

Věřme, že ten to neobyčejný člověk trenér, strážník, kamarád, spolehlivý otec a milující manžel, který je schopen kombinovat svou trenérskou vášeň a píli se svou prací – protože je zároveň velmi platným strážníkem městské policie Karviná, dosáhne dalších fantastických výsledků ke spokojenosti svých svěřenců, bude i nadále hrdě a výtečně hájit barvy městské policie Karviná, statutárního města a svého mateřského oddílu sídlícího na řece Olši v Karviné – Lipinách. My mu držíme palce a přejeme hodně štěstí.

Inzerce