TOPlist

Strážníci zastavili mladou ženu, která chtěla spáchat sebevraždu

Pomatenou ženu, která se pokusila skočit do Vltavy, zadrželi strážníci z Prahy 1 včera večer před Nemocnicí Na Františku. Následně byla převezena na psychiatrické oddělení.

Hlídka strážníků z Prahy 1 přijala ve večerních hodinách oznámení, že se ve vozovce před Nemocnicí Na Františku pohybuje žena a chce zřejmě spáchat sebevraždu.  Ve chvíli, kdy si dotyčná všimla přijíždějícího vozidla městské policie, začala na strážníky mávat a volat: „To jsem já!“ Poté se pokusila přeběhnout vozovku směrem na náplavku. Strážníci ji vozidlem zablokovali cestu a za použití donucovacích prostředků ji nasadili pouta a odvedli do bezpečí na chodník. Zde osmatřicetiletá žena neustále vykřikovala, že skočí do Vltavy a utopí se. Dokonce se hlídce pokusila několikrát vysmeknout.

Strážníci ji proto připoutali k zábradlí ve vestibulu nemocnice. Provedenou orientační dechovou zkouškou ji navíc naměřili skoro jedno promile. Po chvíli se uklidnila a svěřila se strážníkům, že má psychické problémy, se kterými se léčí. Ještě dodala, že ji přítel bije a syna má v péči pěstounů. Přivolaná záchranná služba ji následně převezla na psychiatrické oddělení jedné z pražských nemocnic.

Irena Seifertová

Inzerce