TOPlist

Strážníci zachránili muže před skokem pod vlak

Dne 31. ledna, krátce po sedmé hodině ranní, přijalo SOC Městské policie Zlín oznámení, že se na ulici Trávník, poblíž kolejí, nachází ležící muž. Na místo byla vyslána hlídka ROJ, která ležícího muže nalezla cca 3m od kolejí.

Když jej strážníci probudili, bylo zcela zjevné, že je pod vlivem alkoholu či jiné omamné látky, jelikož působil zmateně, měl nekoordinované pohyby a z jeho dechu byl cítit alkohol. Bylo zjištěno, že se jedná o 29letého muže z Havířova, který na dotaz, proč se nachází tak blízko kolejí odpověděl, že má osobní i finanční problémy, je bez práce a nedokáže se postarat o rodinu. Na základě těchto informací pojali strážníci podezření, že se muž nenachází u kolejí jen tak náhodou a proto byl vyzván, aby je následoval ke služebnímu vozu, kde mu bude provedena orientační dechová zkouška.

V tom ale dotyčnému zazvonil mobilní telefon a z hovoru bylo zřejmé, že hovoří se svou družkou. Po pár vteřinách začal rozčileně gestikulovat a používat vulgarismy směrem k ženě na druhém konci telefonu. Po sdělení, že už nemá pro co žít a skočí pod vlak, odhodil telefon a rozběhl se směrem ke zrovna přijíždějícímu vlaku. Okamžitým zásahem strážníků byl za použití zákonných donucovacích prostředků zadržen.

Pozdější provedená dechová zkouška prokázala 1,7 promile alkoholu v organizmu a přivolaná lékařka ZZS ZK rozhodla o jeho převozu do psychiatrické léčebny v Kroměříži.

[tiskovka]Mgr. Šárka Škubalová
tisková mluvčí
MP Zlín[/tiskovka]

Inzerce