TOPlist

Strážníci vytáhli z jablonecké přehrady ženu, která se chtěla utopit

Ve středu 17. září krátce po osmnácté hodině přijala městská policie v Jablonci nad Nisou anonymní oznámení, že u přehrady Mšeno se zdržuje žena se psem, padá na zem, ponořuje hlavu pod vodu a mohla by spadnout do vody. Protože se z popisu chování ženy nedalo vyloučit, že nejde o sebevražedné úmysly, vyjeli strážníci okamžitě na místo.

U přehrady skutečně našli zmatenou ženu, která s nimi přes opakovanou snahu nekomunikovala. Po chvíli oblečená žena s batohem na zádech a se psem na vodítku z mělkého břehu postupovala do hloubky přehrady. Strážníci okamžitě přivolali hasiče se záchranným člunem a záchranku, a když žena nereagovala, volali na psa. Pes je poslechl a vrátil se na břeh, což upoutalo pozornost ženy, která se za psem dobrodila zpět k bahnitému břehu. Strážníci na nic nečekali a za pomocí všech zákonných prostředků ji z vody vytáhli a znehybnili, aby si nemohla ublížit.

I když se nešťastnice chovala agresivně a kopanci se snažila osvobodit, dvojice strážníků ji zadržela na břehu a předala zdravotníkům. S pomocí hasičů pak ženu naložili do sanitního vozu, kde se o ni postaral lékař RZS. Totožnost ženy se zjistit nepodařilo a psa po odchycení převzala paní Kubištová z útulku Dášenka.

[tiskovka]Markéta Hozová
komunikace s médii
Kancelář primátora
Statutární město Jablonec nad Nisou[/tiskovka]

Inzerce