TOPlist

Strážníci v Hradci Králové zabránili „šmejdům“ v okradení dalšího seniora

Přes veškerou snahu medií, strážníků a policistů varovat seniory před nepoctivými prodejci, stále tito bezpáteřní lidé dokáží svými hereckými výkony přesvědčit seniory k nákupu předraženého a nekvalitního zboží. Bez kousku sudu pak okrádají staré lidi o celoživotní úspory.

Ve středu v dopoledních hodinách zastavil na Velkém náměstí v Hradci Králové hlídku městské policie starší muž a požádal o pomoc.

Vysvětlil, že byl v minulých dnech na předváděcí akci ve Strakonicích, kde viděl, jak „šmejdi“ ve svých autech převážejí zmanipulované seniory k bankomatům. Zde je pak nechají vybrat velké finanční obnosy na zaplacení předváděného zboží. Ty samé osoby viděl před malou chvílí i zde, do svého vozidla právě posadily dvojici velmi starých lidí a odvážely je pryč.

Strážníkům předal přesný popis osob, včetně RZ vozidla. Hlídka strážníků se okamžitě přesunula k místům s nejbližšími bankomaty. Na parkovišti před jednou z bank spatřili toto vozidlo parkovat. Ve vozidle se nacházel mladý snědý muž a senior o francouzských holích. Starší muž hlídce vysvětlil, že čeká na manželku, která šla vybrat 45 tisíc na zaplacení parního čističe. Ten jim byl nabídnut na převáděcí akci. Po předání peněz má s přítomným mladým mužem podepsat kupní smlouvu. V této chvíli byla již na místě i hlídka Policie ČR.

Strážníci i policisté seniorům vysvětlili, že naletěli „šmejdům“. Ti od koupě upustili a pětadvacetiletý prodejce z Prahy před zraky všech přítomných smlouvu roztrhal. O události byla informována i ČOI.

Inzerce