TOPlist

Strážníci odhalili falešného taxikáře

Další případ falešného taxikáře odhalili strážníci Městské policie Praha ze specializované skupiny Taxi. Muži byl navíc vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu přepravy osob. Pro podezření ze spáchání trestného činu celou věc dále šetří Policie ČR.

V pondělí v noci prováděli strážníci ze skupiny Taxi kontrolní činnost v Pařížské ulici, kde si všimli automobilu označeného rozsvícenou střešní svítilnou „taxi“. Řidič vozidla zastavil v ulici Na Františku. Zde se strážníci rozhodli provést jeho kontrolu. Hlídka zjistila, že řidič nemá průkaz řidiče taxislužby a dále, že vozidlo není ani vybaveno taxametrem. Řidič se nejprve divil, že má na vozidle umístěnu střešní svítilnu a pak nechápal, jak se mohla sama rozsvítit. Další kontrolou hlídka zjistila, že muži byl vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu přepravy osob.

Muž se poté přiznal, že o zákazu ví, ale vzhledem k tíživé životní situaci taxikaření přesto provozuje, protože jiný zdroj obživy nemá. Strážníci pro podezření ze spáchání trestného činu na místo přivolali Policii ČR, která si celou věc převzala k dalšímu opatření.

Inzerce