TOPlist

Strážníci MP Praha 1 zadrželi celostátně hledaného Rumuna, který bodal lidi do krku

Státní zástupce vydal na konci uplynulého týdne předběžný souhlas se zadržením podezřelého muže, který měl během září a října v Kinských zahradách a na Janáčkově nábřeží přepadnout dva muže a přitom je bodl do oblasti krku.

Detektivové pražského krajského ředitelství pracovali na tomto případu už od prvopočátku velmi intenzivně, podařilo se jim nakonec zjistit totožnost podezřelého a pravděpodobné místo výskytu. O spolupráci pak zažádali nejen pražské policisty napříč všemi službami, ale i strážníky městské policie. Právě strážníci Městské policie, patřící pod ředitelství MP pro Prahu 1 pak během své hlídkové činnosti kontrolovali v neděli odpoledne na pražském Petříně podezřelého rumunsky hovořícího muže, který díky předběžnému souhlasu se zadržením figuroval v celostátním pátrání.

Dvaatřicetiletého podezřelého muže pak strážníci předali do rukou kriminalistů, kteří během včerejšího dne obvinili podezřelého z trestného činu loupeže. Za tyto dva spáchané skutky mu hrozí až dvanáctiletý pobyt ve vězení. Dnes dopoledne navíc vyšetřovatel podal na městské státní zastupitelství podnět k návrhu na vzetí do vazby, o kterém rozhodne soud.

Rumunsky hovořící recidivista si ve vězení ve své rodné zemi odpykal třináctiletý trest odnětí svobody za majetkovou trestnou činnost. Do Prahy pak přicestoval za prací během letošního září, kde se nakonec živil drobnými krádežemi a přespával na různých ubytovnách nebo v přírodě u pražského Petřína.

por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR

Inzerce