TOPlist

Strážníci dopadli zloděje světelné vánoční výzdoby obchodního centra

Ve středu odpoledne bylo strážníkům z Prahy 9 oznámeno, že v jednom obchodním centru v ulici Českomoravská odcizili neznámí pachatelé vánoční světelnou výzdobu.

Krádež se udála ve chvíli, kdy pracovníci obchodního centra výzdobu demontovali a uložili do speciálního kartonového obalu. Tato výzdoba měla podle oznamovatele hodnotu několika desítek tisíc korun. Výzdoba i speciální krabice byla podrobně strážníkům popsána.

Šlo jim o měď, kterou dráty výzdoby obsahovaly

Strážníci poté proto procházeli přilehlé ulice a snažili se výzdobu nalézt a dopadnout pachatele. Hodinu po krádeži si jedna z hlídek povšimla čtyř osob, které se mezi sebou hádaly. U sebe měly na zemi položenou krabici, která odpovídala popisu od oznamovatele krádeže. Proto strážníci tuto skupinku osob zastavili a vyzvali je k podání vysvětlení a prokázání totožnosti. V krabici nalezli již opálené měděné kabely. Jeden muž a žena z této čtveřice se po chvíli ke krádeži světelné výzdoby strážníkům přiznali.

Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla celá věc předána přivolaným policistům k dalšímu šetření.

 Bc. Rudolf Rubeš

Ilustrační foto

Inzerce