TOPlist

Stopař se nestačil divit, když auto, v kterém seděl, zastavila policie. To se děly věci…

Během posledních čtyř dnů opět přibylo do policejních statistik a evidencí několik záznamů spojených s řízením pod vlivem návykové látky. Z deseti případů se jich polovina týkala alkoholu za volantem a druhá šoférů ovlivněných marihuanou. I přes to, že nejvíce provinilců na silnicích bylo zastaveno v pondělí, nechvalné prvenství si již pátečního večera vybojoval osmadvacetiletý mladík.

Místo řidiče bylo najednou prázdné

Zprvu to totiž vypadalo, že jako šofér Renaultu Laguna při nočním průjezdu Šošůvkou hodlá rozsvícenou policejní stopku ignorovat. Po pár metrech s modrými majáky v zádech si případnou honičku zřejmě rozmyslel. Obratem však začal uskutečňovat záložní plán. Ve chvíli, kdy policisté přistoupili k vozu, bylo místo řidiče prázdné. Na pravé přední sedačce dlel překvapený spolujezdec a další osoba se vzadu pokoušela předstírat spánek. Samozřejmě, že po celou dobu trvání akce z vozidla nikdo nevystoupil.

Řešení rébusu nebylo nikterak složité, neboť spáč při rychlé evakuaci z místa řidiče nadělal spoustu stop. Navíc však nestihl instruovat muže, který si jej jen pár okamžiků před kontrolou stopnul. Ten zbrklý přesun od volantu na záď člověka, o jehož nezodpovědnosti samozřejmě neměl potuchy, bezelstně policistům popsal. K řízení se přistižený muž nakonec přiznal, ale podrobit se testům odmítnul. Navíc se ukázalo, že nemá ani platný řidičský průkaz.

Pokud se mu podaří prokázat příslušná podezření, může ve spojitosti s popsaným jednáním strávit ve vězení až dva roky.

por. Mgr. Petr Nečesánek

Inzerce