TOPlist

Stavební stroje „poháněla“ červená nafta, při kontrole u majitele jí našli celníci 20 tisíc litrů

V pondělí 7. září při kontrole staveniště v Jihlavě objevili celníci dva stavební stroje, které byly poháněny tzv. červenou naftu. Takto obarvená motorová nafta může sloužit pouze k vytápění a nikoliv k pohonu motoru.

Provozovatelem obou strojů, v jejichž nádržích bylo dohromady naměřeno 360 litrů nepovolené pohonné hmoty, byl podnikatel z Třebíčska, za kterým se ihned posílená hlídka Celního úřadu pro Kraj Vysočina vypravila k místnímu šetření.

V provozovně bylo skladováno bezmála 20 tisíc litrů minerálních olejů, k nimž kontrolovaná osoba nebyla schopna předložit doklady prokazující zdanění vybraných výrobků. Zboží proto bylo zajištěno a nyní jsou z něj odebírány kontrolní vzorky. „Předmětem dalšího šetření bude zjištění, jestli kontrolovaná osoba se zajištěným zbožím nakládala v souladu se zákonem o spotřebních daních, či nikoliv,“ říká Bc. Pavel Pařík, vedoucí daňového odboru CÚ pro Kraj Vysočina.

Tím, že podnikatel provozoval stavební stroje s pohonem na červenou naftu, se dopustil správního deliktu s hrozbou pokuty do výše 10 milionů korun.

Inzerce