TOPlist
Inzerce

Statečný policista vytáhl z havarovaného auta dva zaklíněné muže. Zachránil jim život

V neděli krátce po poledni havaroval řidič osobního automobilu Ford Focus u rybníka Řepice poblíž Strakonic. Kolem nehody projížděl policista, který si havarovaného automobilu všiml a pohotově zareagoval. Oba zraněné muže z auta vytáhl.

Řidič vezoucí jednoho spolujezdce, jel ve směru na Strakonice a pravděpodobně nepřizpůsobil při projíždění pravotočivé zatáčky rychlost jízdy. Vylétl s vozem ze silnice, kde se automobil několikrát převrátil přes střechu a skončil na poli. Svědkem nehody byl naštěstí duchapřítomný a pohotový policista prap. Jan Srb z Obvodního oddělení Vodňany, který po stejné silnici právě projížděl.

Policista ihned zastavil a spěchal k havarovanému vozidlu. Uvnitř spatřil dvě zraněné osoby stále ještě připoutané bezpečnostními pásy. Řidič se svým spolujezdcem byli navíc ve vozidle zaklíněni. Policista neváhal, rukou rozbil okno a zkřížené dveře se snažil otevřít. To se mu po chvíli podařilo a dveře násilím otevřel a zraněné osoby z vozidla opatrně vytáhl. U havárie zastavilo další vozidlo a jeho řidič informoval záchranáře.

Oba muži byli zakrvácení. „Všiml jsem si, že se z vozidla začíná kouřit a bylo mi jasné, že by mohlo začít hořet a že chlapům jde o sekundy. Proto jsem opatrně jednoho po druhém z vozidla vytáhl a snažil se s nimi komunikovat, byli v šoku,“ popsal situaci Jan Srb.

Na místo události následně dorazili policisté a záchranáři, kteří si oba zraněné převzali do své péče. Policista si za své jednání zcela jistě zaslouží obrovské poděkování.

Inzerce