TOPlist
Inzerce

Statečná žena z Prahy je Gentleman silnic, za pomoc při nehodě autobusu


Ocenění za odvahu a rychlou pomoc při nehodách na silnicích si ve středu z rukou krajského ředitele České pojišťovny Tomáše Marka a ředitele kanceláře ředitele krajského ředitelství policie hl. m. Prahy plk. Stanislava Engelmana převzala Daniela Kutilová.

Poprvé ocenění v Praze

Tato žena nezaváhala při nehodě autobusu MHD a pomohla zraněným spolucestujícím. Je vůbec prvním Gentlemanem silnic z Prahy a zároveň 20. oceněnou ženou. Titul „Gentleman silnic“ uděluje Česká pojišťovna ve spolupráci s Policií ČR už 11 let.

Zraněno pět lidí včetně 4letého dítěte

Dopravní nehoda se stala 9. února letošního roku krátce před druhou hodinou odpoledne v ulici Hornoměcholupská. Řidič linkového autobusu tam z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo vozovku, kde posléze narazil do sloupu veřejného osvětlení. Při nárazu se v autobuse zranilo pět lidí včetně čtyřletého dítěte. A právě těmto lidem v nastalém zmatku neváhala pomoci nová „Gentlemanka“ českých silnic Daniela Kutilová.

První nehoda v životě…

„Byla to moje úplně první nehoda v životě. Nikdy předtím se mi nic podobného nestalo. Nasedla jsem do autobusu a posadila se na volné sedadlo. To sedadlo bylo naštěstí proti směru jízdy. Po chvíli jsem najednou ucítila prudké zabrzdění a náraz. Lidé padali na zem, všude bylo rozsypané sklo a dveře u řidiče byly úplně zdevastované. Autobus totiž narazil do sloupu veřejného osvětlení,“ popisuje nehodu Daniela Kutilová.

Chlapeček měl rozbitou hlavu, maminka krvácela

Cestující většinou utrpěli lehčí zranění. Těm, kteří měli vážnější poranění, pomáhala právě jubilejní 20. žena z prozatímních 113 „Gentlemanů silnic“.

„V tom autobusu byla maminka s malým chlapečkem a s kočárkem. Chlapeček měl po nárazu rozbitou hlavu a maminka krvácela. Pomohla jsem jim dostat se ven. Potom jsem šla k silnici a začala zastavovat projíždějící auta, aby nám pomohla. Vůbec jsem si v tu chvíli nemohla vzpomenout na telefonní číslo záchranné služby, ale řidiči, kteří zastavili, přivolali pomoc,“ vzpomíná Daniela Kutilová.

„Museli při nás stát andělé…“

Česká pojišťovna uděluje toto ocenění ve spolupráci s Policií ČR již od roku 2004 a nyní vůbec poprvé míří titul „Gentleman silnic“ do Prahy. Museli při nás stát všichni andělé. Hned za lampou, do které jsme narazili, totiž stál obrovský billboard. Kdybychom narazili do něj, všechno by dopadlo asi mnohem hůř. Z ocenění mám velkou radost a nezasloužím si ho jen já, ale všichni lidé, kteří nám u nehody pomáhali,“ dodává Daniela Kutilová.

por. Bc. Iveta Martínková

Inzerce