TOPlist

Starší manželé se nadýchali oxidu uhelnatého, policisté jim zachránili život

Policisté obvodního oddělení v Novém Městě na Moravě v úterý zachránili život starších manželů, kteří se ve svém domě nadýchali oxidu uhelnatého. Při zákroku se i hlídka nadýchala nebezpečného plynu a musela být ošetřena v nemocnici. Nebýt jejich včasného zásahu, událost by pravděpodobně skončila tragicky.

V úterý 22. prosince v 15.52 hodin přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení od muže, který měl obavu o své rodiče. Muž se právě nacházel v Olomouci a uvedl, že jeho rodiče mluvili do telefonu zmateně a říkali, že je jim nevolno. Vzhledem k tomu, že rodiče bydlí v Novém Městě na Moravě a muž nemohl sám ověřit, co se děje, zavolal na linku 158. Protože mají jeho rodiče v bytě plynovou karmu, měl podezření na možnou otravu oxidem uhelnatým.

Operační důstojník na místo okamžitě vyslal hlídku obvodního oddělení. Na místo vyjeli policistka a policista, kterým otevřel dveře starší muž ve zjevně špatném zdravotním stavu. Jeho ženu našla hlídka v obývacím pokoji, byla při vědomí, ale její stav byl také špatný. Policisté proto otevřeli okna a oba manžele vyvedli před dům. Při zákroku se i policista s kolegyní nadýchali oxidu uhelnatého a byli i s manželi převezeni na ošetření do nemocnice. Policisté byli po ošetření propuštěni, manželé zůstali hospitalizováni, jsou však mimo ohrožení života.

Rychlým a profesionálním zákrokem tak policisté z novoměstského obvodního oddělení zachránili život dvěma lidem.

por. Bc. Monika Pátková

Inzerce